Wish List 0
Fırsat ürünleri

Duvar Kağıdı Modelleri

Duvar Kağıdı

Duvar kağıdı, dekorasyon bütünlüğünün en önemli parçalarından biridir. Günümüzde dekorasyon oldukça gelişmiştir. Dekorasyonun gelişmesiyle birlikte duvar kağıdı kullanımı hızla yaygınlaştı. Bu yaygınlaşma, duvar kağıdında bir çok model ve rengin üretilmesine neden olmuştur.

Duvar kağıdı, yalnızca dekorasyon açısından tercih edilmez. Oldukça ekonomik ve pratik bir işlemdir. Duvar boyasına oranla, daha uzun ömürlü olduğu, yenilenme ihtiyacı duymadığı için çok kullanışlıdır. Güneş ışınlarından etkilenmediği için kolay kolay zarar görmez. Silinerek temizlenebildiği için oldukça avantajlıdır.

Duvar kağıdı modelleri ilk olarak salon ve oturma odalarına farklı bir hava katmak amaçlı kullanılıyordu. Zaman içerisinde salon duvar kağıdı,ofis duvar kağıdı,ev duvar kağıdı,makam odası duvar kağıdı olarak da kullanılarak günlük hayatta herkes tarafından tercih edilen dekorasyon ürünü haline geldi. Özellikle ofislerinde ofislerde kullanılarak iş yerlerinde farklı bir dekorasyon yaratabiliyor. Aynı şekilde makam odalarında kullanılarak, ortamın ağır ve estetik bir görüntüye ulaşmasını sağlar.

Duvar kağıdı öncesinde açık renk olarak tercih ediliyordu. Açık renk duvar kağıdı seçenekleri, aydınlık görünüm sağladığı için halen çok tercih ediliyor. Daha sade ve zarif görüntü elde edilmek istenen bölgelerde kullanılarak ortamlara zarafet katıyor. Zaman içerisinde, koyu renk ön yargısı kırılarak duvarlarda koyu renklerde hakim olmaya başladı. Koyu rengin geniş ortamlarda kullanılması, estetik görünümlü alanlar oluşmasını sağladı. Koyu renk oldukça karakteristik bir görünüm yaratmaya başladı.

Duvar kağıdı çeşitleri ile evlerine farklı bir hava katmak bir çok model ve çeşit bulunuyor. Sitemizde yüzlerce çeşit model ve renk içeriği bulabilirsiniz.

Duvar Kağıdının Fiyatları

Duvar kağıtlarında başlı başına bir fiyat vermek mümkün değildir. Çünkü yüzlerce çeşit, model ve rengi vardır. Uygulanacak alanların eni ve boyutu da fiyatta farklılık oluşturacaktır. Kimi kullanıcılar alanın tümüyle duvar kağıdıile kapanmasını isterken, kimi kullanıcılar ise belli duvarlara yapılmasını isteyerek evlerde farklı konsept oluştururlar. Duvar kağıdı hangi bölümlere uygulanacağı da fiyat aralığını değiştirir. Kullanılacak ürünün özelliği, kalitesi hatta kalınlığı bile ürünün fiyatında etkilidir.

Duvar Kağıtlarının Avantajları Nelerdir?

Duvar kağıdıkullanış açısından duvar boyasından daha avantajlıdır. Bunları sıralayacak olursak;

• Dekorasyon seven kişilerin yaşadığı alanı özgürce oluşturmasını, sağlar.

• Silinebilmesi sebebiyle her zaman hijyeniktir.

• Uzun süre yenilenme ihtiyacı duymadığı için uzun ömürlüdür.

• Güne ışınlarından etkilenmediği için, eskimez, yıpranmaz, zarar görmez.

• Duvar boyasına göre oldukça ekonomiktir.

• Yapıştırılarak kullanıldığı için pratik bir şekilde kullanıma hazır hale gelir.

• Isı ve ses yalıtımına sahip olduğu için sesi kolayca iletmez.

• Kolay bir şekilde duvardan kazınabilir.

• İstenilen renk kullanılarak ev dekorasyonuna uyum sağlayabilir.


Duvar Kağıdı Nasıl Uygulanır?

Duvarlar işleme öncelikle hazırlanır. 24 saat öncesinde, saten alçı macunu uygulanarak pürüzsüz bir görünüm elde edilir. Duvar daha önce boyalıysa, Astar uygulamsı yaparak boyanın yumuşama gibi durumlara karşı uygulaması gerekebilir. Duvarların pürüzsüz olduğundan emin olduktan sonra, duvarın en ve boyunu ölçün. 5-10 cm kesme payı bırakarak, ilk kalıbı hazırlayın. Duvar kağıdı yapıştırma işlemine başlayarak, aynı yönde ilerleyerek yapıştırın. yapıştırdıktan sonra nazik hareketlerle, duvar kağıdını çizilerek belirlenen yerlerden yapıştırmaya başlayın.

Temiz bir bez veya Duvar kağıdı aparatı  yardımıyla hava kabarcıklarını alarak düz ve pürüzsüz görünümü elde edin. Hata olması halinde hafifçe kaldırarak düzeltme yapabilirsiniz. Tüm bunlar size uğraştırıcı bir işlem olarak geliyorsa, bizimle iletişime geçin. Beğendiğiniz modeli sizin için en sağlıklı şekilde uygulayarak, evinizde harikalar yaratalım. 

Not: Duvar kağıdı uygulama uzmanımızdan destek almanız tavsiye edilir.

Alt Kategoriler